Водеща
Но има и нещо друго, на което е важно да обърнем внимание в стремежа си да живеем пълноценно.
Стефан Щерев
Става дума за вътрешния свят на всеки 1 човек за това да изградиш и да реализираш себе си, независимо от външните фактори и обстоятелствата. И за да не говорим просто празни приказки сме поканили нашият любим психоаналитик доктор огнян Димов. Здравейте и добре дошъл отново сега. 1 да си уточним наистина какво означава това да създадем и да осъществим себе си.
д-р Димов
Да живеем смислено, да свържем вътрешния и външния свят, да бъдем в единство с това, което се случва, да знаем какво искаме да знаем какво правим. Казано по друг начин древният мъдрец император адриан каза казваше, 1 съм и много са в мен по точна формулировка не мога и всъщност не можем. Не можем да дадем, ние се опираме на тази мъдрост психоаналитиците, тоест как това, което съм аз това са. Най общо 3 неща в 1 това е желанието да правя нещо. Това е способността ми да осмислям това, което правя и това е потребността ми да се поддържам винаги вътрешно жив. Тези 3 неща аз да ги поддържам заедно за да водят моя живот. Разбира се бих допълнил да имаме и моралната преценка за това, което се случва, тоест да имаме ценността като някакъв критерий.
Водеща
И някак тези парчета да ги свържем в 1 цяло, за да сме пълноценни. Добре как е големият въпрос да ги свържем? Например дефицитът може ли да роди качество?
д-р Димов
Любима формулировка бих го превел на езика на психоанализата липсата, която е в основата на желанието ви. Ще живеем в свят на резултати. Аз правя всичко възможно моя живот, както и живота на близките, както и хората, които идват на терапия при мен да обърна акцента и да го поставя върху желанието върху пътят към целта, не върху самата цел. Целта е винаги фалшива, тоест как да поддържам желанието да бъда смислен човек и стойностен човек. Ами че с липсата, че с това което не ми достига и това ме мотивира липсата поддържа желанието. Дефицитът поддържа качеството, много то е в малкото. Ето това са 1 такива абстрактни формули, но те са много и реални, те са много смислени.
Водеща
Примери. Искам възраст 1 дете, което е препълнена му е стаята с всякакви играчки и неща. В 1 момент той изобщо не си играе с тях и не ги оценява ако има 1 2 обаче.
д-р Димов
То ще ги оцени.
Стефан Щерев
А и въображение това вероятно.
д-р Димов
Ще бъде въображението му ще бъде друго, ако на децата си примерно практикувам го и в личен план. Ако на децата си пускаме приказки за слушане, а не визуалните при неща, които непрекъснато текат. Ами да детето изслуша и наслагва със своето въображение, аз няма да забравя с 1 ми стипендия на площад славейков това, което ме ориентира и към психоанализата. В последствие цяла вечер съм чакал на тогава беше хуманитарната книжарница. Списък при -20 градуса, за да си купя въведение в психоанализата и аз се отворих със сълзи на очи.
Стефан Щерев
Лицето на корицата ли щото съм се редил и аз значи може и да сме се срещали на тази опашка на площад славейков срещата помним.
д-р Димов
Да го пазите но да.
Стефан Щерев
Опази го като беше много.
д-р Димов
Важен труд.
Водеща
Винаги се дефицити, трябва да качество и ражда явно и.
Спомени нали? Защото ако сте имали възможност бързо да се снабдите тази книга, едва ли щяха да си го спомнят.
Стефан Щерев
За.
д-р Димов
Образованието и страстта. Това, което липсва в днешно време. Ами да говорим за демонстрация ми хубаво демонстрира колкото искаш, ама. Тя винаги е компенсация на нещо, което отвътре ти липсва. Как да свържеш вътрешния и външния свят. Ето например 1 от най смислените и пациенти в момента е 1 момче с много успешен бизнес, което беше след поредната паник атака дойде на терапия в кабинета ми, който точно той живееше във външния свят той имаше желанието, но само да успява навън. Той не се съобразяваше със себе си. Той не вслушва, той не се вслушваше във вътрешните си потребности, той живееше живот, който му беше вменено от майка му баща му. Но него го нямаше. Той имаше друго разбиране за смисъл, за добро за стойност и всичко това този сблъсък между празния вътрешен живот и изпълнения. Препълня ният външен живот го доведе до 20 паник атаки на ден. Вие представяте ли си 20 пъти да имаш чувството, че умираш на 38 годишна възраст в момента този човек, че себепознанието стига до такива дълбоки прозрения за себе си, обърна се и към 1 лични. Практики няма значение това.
Водеща
Но как се е срещал себе си на тази възраст? Все пак не е било то.
д-р Димов
Винаги душевния проблем е покана да срещнем себе си и да се обърнем към себе си да се свържем.
Стефан Щерев
С цял живот да преминем през целия живот и никога да не познаем себе си.
д-р Димов
За съжаление това е най честия случай. Това е животът на хора, които на 60 години плачът на всеки турски сериал вайкат се нямат никакъв смисъл. Стават 1. Карикатура на самите себе си животът като имитация. Това е за съжаление.
Водеща
Как да го допуснем това?
д-р Димов
Ами като най малко като всеки ден се обръщаме и си правим нормалните преценки за деня. Какво направих? Какво не направих, върху какво мога да обърна внимание. Ето това е 3 в 1 стремежът навън, самоосъзнаването вътре и мисълта за стойности за ценности за морал в живота ми. И трудна задача.
Стефан Щерев
Лесно в 1 изречение.
Водеща
Като се замислиш колко пренаситени сме повечето хора или пък дори да нямаш възможности все се стремиш някак нали да натрупаш да детето да има всичко такова постоянно угаждане, което сигурно в 1 момент те кара да рухнеш.
д-р Димов
В компенсацията да е сега детето да има всичко, защото аз не съм имал много. Чакай не детето пак се връщаме на старата тема за ние детето е отделна индивидуалност, то трябва да драпа то трябва да заслужи това, което има от най ранна възраст, а как какво значи аз не съм имал, ами значи не си оценил нямането, значи не си оценил, че липсата те е изградила като човек, значи имаш проблем с твоето минало, защо наказваш детето ти с цялото изобилие, което? Което му даваш. Ходил съм в.
Водеща
Казваш да.
д-р Димов
Го доказваш с изобилието. Извинявайте обаче ходил съм в 1 много скъп колеж в Швейцария. Любов е небезизвестният, където да, където богаташи дават децата си, които живеят в 2 на 2. Да знам дали са изключително сурови 1 хартийка хвърляне на определеното място, 04:00 миене и чистене в кухнята. Ами сега може би е крайно. Но такъв е принципа. А ние наистина задушаваме децата си, а и себе си.
Стефан Щерев
Да повдигна 1 друга тема, която сега, особено покрай Коледа започва да се проявява много така ясно и отчетливо с възхода, особено напоследък на социалните мрежи за по възрастни хора. Визирам категорично фейсбук. В този случай много често ставаме така свидетели на абсолютно безконтролно демонстриране на благополучие и щастие, без значение дали е фалшиво или не. За хората казват даже вече специалисти говорят за коригираното. Представяне на нашия живот, тоест ние избираме кои моменти да представяме. Обикновено сме щастливи. Държим се за ръце, тя държи пръстен, показва как е сгодена и т н. И т н. Но какво всъщност казваме с тези грандиозни демонстрации?
д-р Димов
Ами отново е нарушен баланса между вътрешното и външното. Значи, ако аз изживявам нещо толкова смислено вътре, доколко имам желание да го покажа и да го демонстрирам навън? Всеки да си отговори за себе си и да покаже наистина това, което мисля, че има смисъл да бъде показан. За съжаление повечето хора живеят във външното, забравяйки за това, което носят отвътре и по този начин излагат на панаир буквално на показ целия си личен живот. В крайна сметка, ако имат такъв, каква е тази необходимост непрекъснато да си в погледа на другия?
Водеща
Малко. В крайна сметка това говори за някакви липси. Това показва.
д-р Димов
Непрекъснато да си в погледа на другия означава, че не виждаш себе си и нямаш отци учи за своето собствено аз и своя собствен живот.
Водеща
В този разговор, който пак беше любопитен и леко абстрактен още от ранна детска възраст по добре да няма твърде много по добре да има липси и така да продължим нататък, за да може винаги някак да мърдаме напред.
д-р Димов
Това, което имаме.
Водеща
На лишим тева от нещо днес.
Стефан Щерев
Аз нямам никакъв проблем с лишенията. Свикнал съм отдавна. Този в този режим съм влязъл и съм го разбрал. Наистина от личен опит, лишавайки се от нещо печелиш 3 пъти повече в нещо друго, дори не подозираш как.
д-р Димов
За малко в твоя личен чар животът в 1 вътрешна аскеза в 1 вътрешна граница в 1 вътрешно лишаване прави човека много магнетичен, много по чаровен. Ние говорим за много други абстрактни неща. Това е реалното. Ти си много интересен, защото носеше 1 особена енергия на 1 вътрешна дисциплина.
Водеща
Си останете гладни, така можем да.
Стефан Щерев
Повтори стаи фулиш е стив джобс го беше казал веднъж при 1 свое изказване останете гладни, останете глупави. Животът е пъстър, ние хората също сме различни. Животът се променя, ние също, но можем да избираме как да се променяме, а за хубавите неща никога не е късно.
Водеща
Ще се видим отново утре точно в 10 и 15 останете 100% будни за всичко, което ви се случва. До утре хубав ден.
Стефан Щерев
Живейте пълноценно!