Стефан Щерев
Ето виждате ли ей така се прави тик ток. Ама няма кой да ни снима буря нищо не бе социалните мрежи така или иначе са част от живота ни преди повече, при други по малко при нас въобще.
Водеща
Всъщност нищо лошо. Въпросът е какво търсим в този начин на общуване и какво говори това за нас.
Стефан Щерев
Димов този път ще говорим за фалшивия живот като начин на живот.
Водеща
Като начин на живот така поетичен.
д-р Димов
Начин на мислене като начин на живот да вижте аз 1 аз не мога да разбера какво е тренд, къде е българската дума за тренд? Аз съм 1 средно интелигентен човек, не ми стана ясно 2 тези симпатични момичета казаха, че всъщност това е ключовата дума. Няма критерии, значи живеем във време 30 години след този преход или каквото и да е там, може би няма точното име. Няма критерии за това как кой какво значи всеки може да се плези да прави някакви необработени, не ритмични движения, да търси само интересното и различното и с това да мисли, че е различен, стойностен и значим. Съжалявам, трудно ми е трудно ми е да принадлежа към това време, въпреки че продължавам да съм любопитен.
Водеща
Тези деца това им харесва и.
Стефан Щерев
Са били тийнейджъри, ние сме слушали.
Водеща
Битълс.
д-р Димов
Питал съм и това, което виждате ли сравнява.
Стефан Щерев
Тогава и нашите родители каза са казвали тези само вселената ти се клатят по сцената.
д-р Димов
А нашите родители се страхуваха от цензурата. Нещата са абсолютно несравними. Все пак има някакви критерии. Проблемът е в следното, стана ми тъжно за не само за тези момичета. Стана ми тъжно за хората, които в юношеството, вместо да да търсим невъзможното, ние с сесвете ние сведохме до най примитивното до най злободневното и до най пошлото и отвратителното. Юношеството е периода, в което, в който ние разбирате ли, ние общуваме с с това, което е с голямата любов, с голямото приятелство, с невъзможните ценности, с големите идеи, а ние стигнахме до тоталното отрицание и до тоталния примитивизъм. Ето това ме кара да да се натъжавам понякога.
Стефан Щерев
Вчера ли си говорехме когато споменаха, че сме се превърнали в пиар и на собствения си живот в социалните мрежи показваме само позитивното. Показваме само откъс бомбардирането с любов.
д-р Димов
Особено показа не само позитивното имаме желание непрекъснато да сме включени и да сме в отношение с. Някой къде отиде самотата, къде отиде тишината, къде отиде мълчанието, къде отиде очакването, а всичко се сведе до това да сме винаги с в отношение с някой, което се отрази на качеството на нашите отношения и на нашите връзки.
Водеща
Гласа ми но всъщност все по самотни.
д-р Димов
Никога сами и всъщност много по самотни в случая 1 случай, в който 1 момиче идва на терапия. При мен, което разбира се с проблеми в общуването в семейството, разбира се със склонност към обсесивни състояния. Това е много важно кой каква душевна структура носи. Както говорим в психоанализата, значи хората, които са склонни към обсесивни състояния това са хора обикновено с 1 изречение с много контролиращи властни всеоб се. Все обсебващи майки и много авторитетни авторитарни бащи и това трябва, което им влиза в главата. После започва да ги контролира към това да търсят винаги идеалното състояние на нещата. В смисъл тези хора живеят в това в това идеално виртуално пространство. Това момиче идва на терапия, смазано от депресия, което ми казва, аз съм много влюбена и почва да ми говори като че ли тя е преживяла реалната любов. Я слушам, слушам, слушам ви казвам, чакайте малко. Какъв е човека? За какъв е? Ами всъщност ВиК оказва се, че аз не го познавам, ама колко години колко време продължава? Аз не смея дори да допусна и тя казва не от 3 години ние всеки ден общуваме. В 1 момент той си тръгна. И аз останах сама, те никога не са се виждали.
Стефан Щерев
От паралелна реалност в главата на това момиче се е.
д-р Димов
Случило и това момиче, разбира се с цялата обсесивна проблематика на хората, които по 20 пъти включват и изключват котлона, които по 20 пъти проверяват дали е заключена вратата, които са, в които имат тези натрапливи мисли. За това, че нещата трябва да са перфектни, а те в реалността няма как да са перфектни. Това е фалшивият момент. Това е фалшивата истина на виртуалните социални мрежи, в която сме потопени.
Водеща
Ако по общо да ви питаме има най наистина най общо 2 модела на поведение в тези социални мрежи. Ценните хора ни показват как техният живот е прекрасен. Всичко е цветя и рози. Чудесно е просто нищо не куца и така за завиждане. Другите пък са мрънкачите, които непрекъснато ни споделят и ни бомбардират с някаква ненужна информация каква тъпотия ги е сполетяла най често това са наистина глупави неща какво можем да кажем. За тези хора в реалния живот.
д-р Димов
Ами вижте те са всъщност 1 и съща категория 1 се опитват да забравят и да надскочат депресията в себе си, показвайки само положителното, а другите не могат да се справят с нея, защото иначе са слаби като хора и всъщност търсят помощ и непрекъснато разбиране и подкрепа от другия. Какъв е смисъла, ако аз чувствам доброто в себе си и съм толкова позитивен и имам толкова стойности в живота си да искам на всяка цена да ги споделя, ами живее ги. Аз нямам нужда непрекъснато да ги споделям.
Водеща
Да се следват тези 2 лагера е по тъжен реално.
д-р Димов
Ами еднакво тъжни са в крайна сметка завършват по 1 и същ начин 1, които демонстрират това колко са силни и другите просто се травестира ти показват колко са слаби всъщност в себе си и 2 и 2 категории носят 1 голяма тъга. Страхувам се и празнота.
Водеща
Винаги интересен. Благодарим ви много вие може да задавате вашите въпроси към доктор огнян Димов винаги всякакви теми и винаги с 1 така друга страна на монетата.
Стефан Щерев
Това беше всичко от нас. Бъдете вдъхновени.